Odtruwanie Organizmu

Detoks Po Narkotykowy

Wykonujemy bezpieczne i skuteczne odtrucia po narkotykach - detoks narkotykowy. Z uwagi na to, że w momencie gwałtownego odstawienia narkotyków może pojawić się zespół abstynencyjny (czyli szereg charakterystycznych przykrych dla pacjenta objawów) zabieg detoksykacji organizmu przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską.
Podczas wizyty pacjent jest dokładnie badany, zarówno pod kątem stopnia zatrucia organizmu toksynami jak i występowania chorób współistniejących. Szczegółowa ocena stanu zdrowia pacjenta pozwala na właściwe zastosowanie leków niezbędnych przy zabiegu, a tym samym daje nam gwarancję, iż detoks narkotykowy będzie przebiegać bez komplikacji.

Oferujemy Państwu odtruwanie po narkotykach pod opieką najwyższej klasy lekarzy specjalistów, którzy zadbają o to, by towarzyszące zdrowieniu trudności były jak najmniej uciążliwe. Pojęciem jakim jest detoks narkotykowy (w języku potocznym – detoks, odtruwanie) określa się leczenie Narkotykowego Zespołu Abstynencyjnego. Dlatego odtrucia ponarkotykowe w naszym ośrodku poprzedza szczegółowy wywiad lekarski, który pozwala przewidzieć i zapobiec ewentualnym komplikacjom w trakcie odtruwania. Wśród najczęściej pojawiających się objawów są: drżenie rąk, pocenie się, wzrost ciśnienia tętniczego, mdłości, nudności, kłopoty z przewodem pokarmowym, różnego rodzaju bóle somatyczne. Pacjenci po odstawieniu narkotyku bardzo często cierpią też na bezsenność, omamy wzrokowe i słuchowe; nierzadko doświadczają stanów lękowych, depresji, czasem nawet myśli samobójczych. Z tego powodu odradza się prowadzenie odtruwania narkotykowego we własnym zakresie (np. w domu). Jest to narażanie osoby uzależnionej na niepotrzebne ryzyko.

Oprócz opieki medycznej- która jest konieczna, by zmniejszyć dyskomfort pacjenta i zapewnić mu bezpieczeństwo - bardzo istotnym elementem procesu odtruwania jest także kontakt z psychologiem. Opieka terapeutyczna już na tym etapie pomaga budować alternatywną wizję rzeczywistości - takiej, w której substancja psychoaktywna nie odgrywa już centralnej roli. Co więcej - osoba czerpiąca wsparcie od doświadczonych specjalistów od samego początku procesu zdrowienia, czyli już na etapie detoksykacji narkotykowej, ma znacznie większe szanse uwolnić się od nałogu, aniżeli ktoś pozostawiony sam sobie. Psycholog ma sprawić, by osoba chora poczuła się pewniej i by jej motywacja do leczenia - pomimo trudności i przykrych dolegliwości etapu odtruwania - nie zmalała.

Jednocześnie detoks narkotykowy pozwala pacjentowi zregenerować siły, które będą mu potrzebne w dalszym procesie zdrowienia. Dzięki oczyszczeniu z toksycznych substancji organizm będzie mógł zmobilizować się do dalszej pracy. Po detoksykacji powinna bowiem nastąpić psychoterapia uzależnienia.

Przerwanie ciągu narkotykowego i odtruwanie po narkotykach to pierwszy krok w stronę trzeźwego życia. Dlatego tak ważne jest, aby pacjent zaraz po odtruciu miał dostęp do specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie podjąć kroki by leczenie narkomanii przyniosło skutki.

Leczenie uzależnienia od narkotyków - Kroki Działania

Detoks Po Narkotykowy

Detoks Po Narkotykowy

Odtruwanie Organizmu i Motywacja
Terapia Uzależnień

Terapia Uzależnień

Przejdź nasz autorski program terapii uzależnienia od alkoholu
Program Aftercare

Program Aftercare

Wspomaganie Życia w Trzeźwości

Chcesz skożystać z odtrucia organizmu?

Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.