Sprawdzeni terapeuci uzależnień terapeuta uzależnień psycholog uzależnień psychiatra uzależnień

Prestige Clinic MEDJOL

Zespół Specjalistów

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny. Wszyscy nasi specjaliści posiadają wieloletni staż w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji.

Zespół medyczny i terapeutyczny Ośrodka Leczenia Uzależnień Prestige Clinic MEDJOL towarzyszy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Dzięki stosowaniu profilaktyki prozdrowotnej, uważności na siebie i otaczający świat, dzięki odkryciu zasobów, nasz Pacjent ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie używamy potocznego określenia "alkoholik", nie oceniamy pacjenta, a jedynie towarzyszymy mu w jego poszukiwaniach motywacji do zmiany.

Kładziemy nacisk na zapewnienie najbardziej optymalnych warunków do realizacji programu terapeutycznego a przez to do procesu trzeźwienia naszych pacjentów. Proces ten sam w sobie jest trudny, stąd podniesienie komfortu pobytu w – początkowo obcym dla każdego pacjenta miejscu – uważamy za istotny, wstępny warunek do spełnienia z naszej strony.

Ułatwia nam to przede wszystkim zgrany zespół ośrodka - terapeuci, lekarze, pielęgniarki, pracownicy biurowi i kucharka, którzy dzięki przygotowaniu zawodowemu zapewniają pełen profesjonalizm w swojej dziedzinie, ale też przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę.

Każdy z nas ma swoje, często bardzo odmienne historie, które sprawiły że zaczął pracować z osobami uzależnionymi, ale idea naszej pracy jest taka sama u wszystkich – pełna akceptacja ludzi, którzy się do nas zgłaszają z całym ich bagażem doświadczeń i problemów.

Wszyscy pracujący w ośrodku to ludzie z pasją, oraz z zaangażowaniem wykonujący swoje obowiązki. Ośrodek jest miejscem szczególnym, albowiem jesteśmy nastawieni na pomoc drugiemu człowiekowi, nasza misją jest pokazanie innym jak można szczęśliwie i w zgodzie ze sobą przeżywać życie.

Piotr Strojnowski

Kierownik Terapii Uzależnień

Jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Więcej Informacji

Piotr Strojnowski

Jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Odbył staże kliniczne w ośrodkach stacjonarnych leczenia uzależnień w Stalowej Woli oraz Toruniu zakończone dwoma półrocznymi superwizjami klinicznymi prowadzonymi przez superwizorów rekomendowanych przez Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. W zawodzie terapeuty uzależnień pracuje od ponad czternastu lat. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Poradni Leczenia Uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Ciechanowie, Stacjonarnym Ośrodku Leczenia Narkomani w Toruniu. Był koordynatorem i założycielem Punktów Konsultacyjnych do Spraw Uzależnień między innymi w Ciechanowie, Mławie czy Pułtusku. Jest współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie. Był konsultantem przy tworzeniu programu terapeutycznego dla narkomanów przez Fundację Batorego. Regularnie stara się uczestniczyć w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Uczestniczy w superwizjach zawodowych pod okiem cenionego superwizora Adama Kłodeckiego rekomendowanego przez Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Piotr Bartoszewicz

Terapeuta Uzależnień

Pracuje z ludźmi uzależnionymi od 15 lat – głównie od substancji psychoaktywnych jak narkotyki, alkohol i tzw. dopalacze. Prowadzi zajęcia grupowe programowe, edukacyjne – odwykowe, społeczności terapeutyczne oraz spotkania indywidualne.

Więcej Informacji

Piotr Bartoszewicz

Pracuje z ludźmi uzależnionymi od 15 lat – głównie od substancji psychoaktywnych jak narkotyki, alkohol i tzw. dopalacze. Prowadzi zajęcia grupowe programowe, edukacyjne – odwykowe, społeczności terapeutyczne oraz spotkania indywidualne. Od około 4 lat brał czynnie udział w programie dla osób uzależnionych behawioralnie (hazard, siecioholizm, zakupoholizm). Jest instruktorem terapii uzależnień, posiadam Certyfikat ukończenia w 2006 roku specjalistycznego szkolenia w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków zgodnego z programem certyfikowanym przez Ministra Zdrowia.

Adam Płóciennik

Lekarz Medycyny Specjalista Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii

Zapewnia i nadzoruje całodobową, kompleksową opiekę lekarską i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w trakcie ich pobytu w tym ośrodku.

Więcej Informacji

Adam Płóciennik

Specjalista Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W Centrum Leczenia Uzależnień jest kierownikiem Oddziału Detoksykacji. Zapewnia i nadzoruje całodobową, kompleksową opiekę lekarską i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w trakcie ich pobytu w naszej placówce. Swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje im pełne bezpieczeństwo i komfort. W pracy wyróżnia go indywidualne podejście, profesjonalizm oraz empatia. Jest aktywnym uczestnikiem corocznych Ogólnopolskich Zjazdów Naukowych Toksykologów Klinicznych oraz stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i seminariach. Pan doktor pracował na Oddziale Wewnętrznym w Szpitalu Praskim i Oddziale Toksykologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim w stopniu zaawansowanym.

Krzysztof Kubiak

Doktor Nauk Medycznych
Lekarz Specjalista Psychiatra

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, PZP SP ZOZ Warszawa, Praktyka prywatna, Prestige Clinic MEDJOL.

Więcej Informacji

Krzysztof Kubiak

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadane specjalizacje: 1) psychiatria, 2) organizacja ochrony zdrowia (zdrowie publiczne) • kurs z balneologii i fizjoterapii (medycyna uzdrowiskowa). Praca zawodowa: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie - asystent PZP • SP ZOZ Warszawa-Śródmieście - kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego • SPZ ZOZ Warszawa-Ochota -kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego • Praktyka prywatna. Specjalizacja: • zaburzenia lękowe (nerwicowe) • depresja (choroby afektywne, zaburzenia nastroju) • zaburzenia pamięci • anoreksja i bulimia • zaburzenia snu (bezsenność) • schizofrenia (zaburzenia psychotyczne) Wiek pacjentów: • od 18 lat ► Prowadzi konsultacje w j. rosyjskim i j. angielskim

Julita Kwaśna-Kania

Lekarz Specjalista Psychiatra

W codziennej praktyce zawodowej pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi i chorobami somatycznymi, a także cierpiącym na depresję, psychozę oraz stany lękowe.

Więcej Informacji

Julita Kwaśna-Kania

Lekarz psychiatra. W codziennej praktyce zawodowej pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi i chorobami somatycznymi, a także cierpiącym na depresję, psychozę oraz stany lękowe. Lekarz specjalista psychiatra, w trakcie studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowała w Klinice Psychiatrii AM w Szpitalu Bródnowski, w Klinice Psychiatrycznej WUM w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Pracuje z osobami dorosłymi. Ma doświadczenie w leczeniu dorosłych uzależnionych od alkoholu, opioidów, leków uspokajających i nasennych (zespoły abstynencyjne, zaburzenia psychotyczne). Zajmuje się leczeniem osób, u których występują depresje, lęki, psychozy, a także leczeniem zaburzeń psychicznych u osób z chorobami somatycznymi i osób w podeszłym wieku. Prowadzi wykłady w ramach weekendowych sesji leczenia odwykowe.

Agnieszka Strzelczyk

Pielęgniarka

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Komfortowe warunki

Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień

Detoks Warszawa

CHCESZ SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA OŚRODKA?

Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem.

Kontakt 24h +